Dlaczego warto posiadać w domu świece

Świece to znakomity sposób na wprowadzenie do domu wyjątkowej atmosfery. Ich blask działa relaksująco, a jeśli dodatkowo są to świece zapachowe – można je wykorzystać do prawdziwych seansów aromaterapeutycznych. Dlaczego jeszcze warto używać świeć i jakie najlepiej wybrać?

Parafina, wosk pszczeli czy może roślinny?

Podstawowym sposobem klasyfikacji świec jest oczywiście rodzaj surowca, z jakiego zostały wyprodukowane. Najczęściej, można się spotkać ze świecami parafinowymi, w ostatnim czasie na popularności zyskują jednak także świece naturalne: wykonane z wosku pszczelego lub roślin (np. świece sojowe). Które będą najlepsze? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób mają być wykorzystane. Świece parafinowe są zazwyczaj najtańsze (ich produkcja jest najprostsza), jednak ich płomień jest niestabilny oraz najszybciej się spalają. Sprawdzą się w sytuacji, kiedy mają być użytkowane tylko przez chwilę lub też podczas kolacji na świeżym powietrzu (są to świece które dość mocno dymią). Świece wykonane z surowców naturalnych palą się za to znacznie dłużej, są niemal całkowicie bezdymne oraz bezpieczne dla zdrowia. Duży wybór takich naturalnych, ręcznie robionych świec można znaleźć tutaj: https://www.magicmug.pl/pl/64-swiece.

Świece o szczególnym przeznaczeniu

Korzyści ze stosowania świec naturalnych jest naprawdę wiele. Są także bardzo uniwersalne pod względem ich użytkowania: można wykorzystywać je podczas uroczystych kolacji, dla poprawy nastroju lub w trakcie seansu SPA. Sklep Magic Mug oferuje zaś całe bogactwo świec, począwszy od ozdobnych, przez stołowe, w słoiczkach, aż po wosk zapachowy. Każda z nich posiada piękny aromat oraz prezentuje się niezwykle efektownie. Użyte do ich produkcji naturalne olejki eteryczne i aromaty sprawiają, że można być spokojnym o ich wpływ na zdrowie i samopoczucie. Gorąca czekolada, wanilia, pomarańcza, paczula – to tylko kilka kompozycji zapachowych dostępnych w sklepie Magic Mug. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Świece te są także atrakcyjne pod względem wizualnym – będą stanowiły ozdobę mieszkania. Dobrym pomysłem będzie też podarowanie takich świec w prezencie bliskiej osobie, w trosce o jej samopoczucie i zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here