biużuteri ślubna
(fot.pixabay.com)

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdej kobiety. Często wyczekiwany
i planowany już jako dziecięce marzenie. W końcu szelest długiej, śnieżnobiałej sukni, przesuwający się z wolna tren po płatkach kwiatów na kościelnym dywanie, zapierający dech uśmiech na perfekcyjnie umalowanej twarzy i subtelna biżuteria ślubna, dopełniająca niezapomnianego efektu.

biżuteria damska
(fot.pixabay.com)

Jaka biżuteria?

Jednak przed samym ślubem jest czas przygotowań. Kupowanie sukni, dodatków, kwiatów. Tu pojawia się pytanie, jaka biżuteria będzie najlepsza na taką uroczystość? Wiele zależy od całej kompozycji, na którą składa się fryzura, makijaż i suknia.

Do kunsztownej sukienki ślubnej idealnie pasować będzie biżuteria subtelna i kobieca. W ten sposób osiągniemy zbalansowany efekt. Prosta biżuteria w takim przypadku jest najlepsza, ponieważ pozwala skraść całe show pięknej sukni. Dodatki nie powinny w końcu skupiać na sobie całej uwagi, lecz dodatkowo cieszyć oko. Warto wybierać komplety biżuteryjne lub precjoza z jednej, spójnej tematycznie kolekcji. Biżuteria w kolorze złota będzie doskonale współgrała z bielą sukni, a także z wzorzystymi koronkami.

Jednak dla amatorów srebra też jest dobra wiadomość, gdyż srebrne kosztowności będą równie dobrze zgrywały się z delikatnymi i jasnymi kolorami. Warto także zastanowić się nad biżuterią z kamieniami, które w świetle będą ładnie mienić się swoim blaskiem. Zarówno bezbarwne, jak i kolorowe kamienie są mile widziane, chociaż nie takie wielkości opuszka palca lub nawet całej pięści! Do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem. W końcu każda panna młoda jest onieśmielająco piękna w swej wyśnionej sukni i wcale nie potrzebuje upiększać się dodatkowo dużą ilością biżuterii. Warto pamiętać, że kamienie szlachetne są drogie, a ich doskonałym zamiennikiem mogą być sztuczne kamienie lub cyrkonie.

Doskonałym wyborem będą, zatem w kwestii drobne sploty łańcuszków oraz niewielkich gabarytów zawieszki. Przy upiętych włosach rewelacyjnie sprawdzą się długie kolczyki. Dzięki wysoko uczesanej fryzurze, biżuteria uszu będzie odpowiednio wyeksponowana. Z kolei przy sukniach z dekoltem świetnie sprawdza się kolie oraz misterne łańcuszki. Dzięki temu odsłonięty dekolt nie będzie wydawał się pusty i niezbyt interesujący.

sztuczne perły
(fot.pixabay.com)

Elegancka klasyka

Ponadczasowym dodatkiem biżuteryjnymperły. Można wybierać spośród drogich pereł z głębi oceanu, słodkowodnych pereł lub tych sztucznych. W końcu sama Coco Chanel promowała sztuczne perły, które wpisały się wraz z małą czarną jako klasyka elegancji i szyku.

Cena, a jakość

W dodatku ślubna biżuteria wcale nie musi być droga. Biżuteria ze stali chirurgicznej spełni wszelkie oczekiwania w rozsądnych cenach. Powinniśmy płacić za jakość wykonania oraz ładny wygląd. Jednak w rzeczywistości w szale przedślubnych zakupów zapominamy o tym, że w większości przypadków płacimy głównie za tak zwaną „metkę”. Warto wyglądać pięknie w niepowtarzalnym dniu swojego życia, lecz nie warto na pewno przy tym od razu zbankrutować.

Jeżeli nie chcemy wydawać zbyt dużo to biżuteria ze stali chirurgicznej będzie idealna, ponieważ jest tania i może być zarówno pozłacana oraz posrebrzana. Oczywiście z czasem pigment platerowania zetrze się, ale jeżeli ma być wyjątkowa biżuteria na jedno czy kilka wyjść… Dodatkowym plusem takiej biżuterii jest także jej brak niklu, więc będzie idealna dla osób z uczuleniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here