Zabawki 44 Koty – bogate zestawy rozwijające wyobraźnię

0
1412

W roku 2018 powstał włoski serial dla dzieci „44 Koty”. Animowany serial opowiada o przygodach grupy muzycznej Arcykotki, którą tworzy czworo kociąt. Przedszkolaki tak bardzo pokochały tę bajkę, że na jej podstawie wyprodukowano zabawki 44 Koty. Zróżnicowane kolorowe kolekcje wspaniale zajmują czas najmłodszym, umożliwiając nawiązywanie do scenek znanych z ekranu.

Zalety zabawek 44 Koty

Zespół Arcykotki tworzy wokalista Lampo oraz trzech kocich muzyków o imionach Milady, Pilou i Klopsik. Serial dla dzieci jest pełen piosenek wykonywanych przez uroczą ekipę, dzięki czemu muzykalne maluchy mogą rozwijać swoje zainteresowania. Wśród zabawek wyprodukowanych na wzór bajki są oczywiście wszystkie cztery koty – każdy o innym wyglądzie i charakterze. Śpiewający Lampo jest wesoły i pomocny, inteligentna i wysportowana Milady gra na gitarze basowej, perkusistka Pilou jest urocza, lecz sprytna i odważna, a Klopsik to duży łakomczuch grający na klawiszach. Już sam fakt, że każdy z bohaterów jest zupełnie inny, jest zaletą w kontekście edukacyjnym. Inaczej wyglądają i inaczej się zachowują – a mimo to każde z nich ma swoje zalety. To pokazuje dzieciom, że odmienność wśród ludzi nie jest negatywnym zjawiskiem.

Zabawki 44 Koty są barwne i szczegółowo wykonane. Mają wiele atrybutów, dzięki którym zabawa może stać się bardzo urozmaicona. Przygody, które przeżywają bohaterzy serialu animowanego, można łatwo odwzorować podczas zabawy. Ilość akcesoriów pozwala też na samodzielne tworzenie nowych narracji, przy użyciu wyobraźni i rozwijaniu dziecięcej kreatywności. Niezależnie od tego, czy zabawa będzie przebiegała w pojedynkę, czy zajmie całą grupę dzieci, jest okazją do wzbogacania słownictwa i rozwoju zdolności manualnych. Dodatkową atrakcją są ruchome elementy, które posiadają zabawki 44 Koty, np. mobilne kocie łapki lub otwierane drzwiczki.

Wiele możliwości zabawy

Co można znaleźć wśród zabawek nawiązujących do bajki „44 Koty”? Jest to m.in. Lampo ubrany w koszulkę z błyskawicą, który chowa się w ulubionej kryjówce w kształcie otwartego kontrabasu, urządzonego niemal jak pokoik. Jest w nim „kocyk” i „książki”, a na górze znajduje się krzesełko, którym można poruszyć. Inną z lubianych zabawek 44 Koty jest Pilou w spódniczce i z kokardą, wraz ze swoim ulubionym miejscem. Toaletka służy jej za perkusję – jest tutaj prawdziwe lusterko i obracające się wiatraczki. Bęben pełni rolę legowiska do spania. Zabawki 44 Koty wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Nadają się dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here