Seks na emeryturze a seks na studiach. Czym się różnią?

0
1424

Aktywność seksualna jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania w sferze psychicznej i fizycznej niezależnie od wieku. Od czasu osiągnięcia dojrzałości płciowej nie ma granicy, wyznaczającej nagły i trwały stop dla bliskości fizycznej i erotyzmu, pozwalającemu pielęgnować relacje między dwojgiem osób. Nie ulega jednak wątpliwości, że seks znacznie różni się u dwudziestolatków oraz seniorów. W każdej z tych grup może być jednak dany i satysfakcjonujący przy odrobinie zrozumienia swojego ciała, jego reakcji oraz zachodzących procesów, zarówno w psychice jak i w fizyczności.

Seks dwudziestolatków, czyli jak romansują studenci?

Osoby, które osiągnęły dojrzałość płciową odkrywają swoją cielesność i reakcje organizmu w kontakcie z partnerem. Fizyczna bliskość u studentów ma głównie wymiar czysto cielesny, atrakcyjność fizyczna partnera/partnerki stanowi główne kryterium przy wyborze partnerów seksualnych. Stosunek jest przesycony silnymi emocjami, gdy wysoki poziom testosteronu u mężczyzn i estrogenów u kobiet nie pozwalają na długą i wysublimowaną grę wstępną. Seks u studentów, ujmowany głównie w kategorii zaspokojenia fizycznego to silne emocje, często przedwczesny wytrysk u mężczyzn i intensywny orgazm. Szybka zdolność do regeneracji sprawia, że w wieku dwudziestu lat zdolność do ponownego kontaktu seksualnego pojawia się bardzo szybko po stosunku. Niepotrzebny jest wtedy bravera komfort w aerozolu, za to prezerwatywa jest niezbędnym elementem zawartości portfela każdego studenta i studentki. Wraz z odkrywaniem przyjemności z seksu studenci nabywają doświadczenia i eksperymentują, poszukując wrażeń.

Życie intymne na emeryturze – czy seks po sześćdziesiątce może być udany?

Dziś wyraźnie i otwarcie mówimy o aktywności seksualnej seniorów. Wraz z wiekiem spada poziom testosteronu we krwi mężczyzn i estrogenów we krwi kobiet. Ciało traci jędrność, a schorzenia i obniżona sprawność fizyczna mogą odrobinę ograniczać możliwości seniorów w łóżku. Nie jest to jednak powodem do rezygnacji z satysfakcji seksualnej. Seniorzy, potrzebujący dłuższej i bardziej wyrafinowanej stymulacji wykazują się doświadczeniem, dzięki któremu są świadomymi potrzeb swoich i partnera. Bliskość fizyczna pomaga im wzmacniać relację i traktowana jest coraz częściej w wymiarze duchowym. Satysfakcjonujące życie seksualne po sześćdziesiątce może być trudnione poprzez suchość pochwy u kobiet oraz problemy z erekcją u mężczyzn, jednak w takich przypadkach warto sięgnąć po produkty, przeznaczone do zastosowania przez osoby dorosłe w razie problemów w strefie seksualnej. Dziś Internet daje ogromne możliwości, wystarczy porównać ceny i ofertę produktów w aptekach internetowych. Strona gdziepolek.pl oferuje szeroki wybór produktów. Sprawność fizyczna, w tym seksualna ściśle wiąże się z trybem życia, dlatego im zdrowiej na co dzień, tym większa satysfakcja w łóżku. Dieta, eliminująca tłuszcze zwierzęca na korzyść warzyw, owoców i błonnika wraz z częstym uprawianiem sportu w miarę możliwości wpłyną na większe możliwości seksualne nie tylko po sześćdziesiątce, ale i znacznie później.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here