gry

Od pewnego czasu stałym elementem dobrej domówki w gronie najbliższych znajomych są różnego rodzaju planszówki i gry karciane. I zdecydowanie jest to jeden z najbardziej pozytywnych trendów ostatnich lat. Z tego powodu na rynku pojawiło się wiele ciekawych kategorii gier, których tematyka czasami może  być niezłym zaskoczeniem. Sprawdź, jakich gier po prostu nie może zabraknąć na twojej imprezie.

Gry imprezowe

Najbardziej oczywistym wyborem są w tym przypadku gry stworzone właśnie z myślą o spotkaniach towarzyskich w gronie znajomych. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza gry karciane imprezowe z zabawnymi pytaniami lub wspólnym tworzeniem historyjek, które na pewno dostarczą mnóstwo śmiechu i wyjątkowych wspomnień. Ponadto wiele propozycji z tej kategorii to świetny sposób na lepsze poznanie uczestników domówki.

Niemałym hitem są również imprezowe gry planszowe, przy których bez problemu można spędzić wspólnie cały wieczór. Za klasykę można uznać bingo, które wbrew pozorom wcale nie jest rozrywką zarezerwowaną jedynie dla staruszków z domu spokojnej starości. Od lat ogromnym gronem fanów cieszą się również kalambury. Sporą dawkę emocji mogą ponadto zapewnić gry, w których rywalizują ze sobą pary.

Gry kooperacyjne

Nie zawsze w grach planszowych i karcianych musi wygrać jedna osoba lub para. Ciekawą odmianą od tradycyjnych rozgrywek może być spróbowanie swoich sił w jednej z gier kooperacyjnych ze sklepu online zagrajmywplanszowke.pl. W przypadku tej kategorii wszyscy uczestnicy wspólnie starają się np. rozwiązać zagadkę, uratować księżniczkę czy też wydostać się z nawiedzonej posiadłości.

Dzięki grom kooperacyjnym można zbudować bliższą więź ze znajomymi. Taki trening współpracy może przydać się również w przyszłości np. podczas wspólnych wakacji. Ponadto rozgrywki w tym formacie są po prostu bardzo wciągające i często mogą zapewnić rozrywkę na cały wieczór. Co więcej, niektóre ekipy spotykają się w praktycznie każdy weekend właśnie w celu zagrania w swoje ulubione planszówki kooperacyjne.

Gry strategiczne

Planszówki i gry karciane, w których wygrywa osoba z najlepszą strategią, to prawdziwy hit wśród fanów domówek z emocjonującymi rozgrywkami. Taki sposób na spędzanie wspólnie czasu nie tylko jest ciekawszy niż samo siedzenie przy piwie lub tańczenie do rana, ale także ma bardzo dobry wpływ na mózg człowieka. Gry strategiczne rozwijają bowiem wyobraźnię oraz planowania z wyprzedzeniem i przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji.

Wybór w tej kategorii jest naprawdę spory, dzięki czemu można bez problemu znaleźć tematykę, która spodoba się wszystkim znajomym. Ponadto można co jakiś czas sięgać po nowe tytuły, co zdecydowanie nie pozwala na nudę i umożliwia zadowolenie potrzeb każdego uczestnika imprezy. W jeden weekend można np. prowadzić kampanie wojenne, w następną sobotę budować królestwa, a jeszcze innym razem zmierzyć się w konfrontacji Trzeciej Ery z „Władcy pierścienia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here