leżak

Dom z ogrodem i przestronnym tarasem to marzenie wielu osób. Nic dziwnego – pozwala on na wygodny wypoczynek nie tylko w czterech ścianach, ale także na łonie natury, kiedy tylko tego zapragniemy. Aby jednak wypoczynek był pełen, warto sięgnąć po odpowiednie wyposażenie ogrodowe, wśród którego nie powinno zabraknąć leżaka.

Leżak, czyli wielofunkcyjne rozwiązanie

Wiele osób chciałoby mieć wybór: siedzieć czy leżeć w ogrodzie? Jeśli chcemy obejść się bez rozkładania koca na trawie, najlepszym rozwiązaniem, które zapewni taką możliwość, będzie wykorzystanie leżaka. Pozwoli on na swobodną zmianę pozycji i sprawi, że każdy znajdzie dla siebie najbardziej komfortowy sposób wypoczynku.

Leżak regulowany z zadaszeniem lub bez

Jednym z najbardziej klasycznych rozwiązań jest leżak regulowany. Ten rodzaj siedziska zapewnia absolutną swobodę: jeśli chcemy posiedzieć, posłuży jako zwyczajne krzesło, a kiedy pragniemy odpocząć na leżąco, umożliwia wygodne wyciągnięcie się na całej jego długości. Świetnie sprawdza się dla osób, które lubią dowolnie regulować wysokość oparcia i półleżeć, gdyż wystarczy zaledwie kilka sekund, aby przestawić go do najwygodniejszej pozycji.

Nowoczesne leżaki składane często wyposażone są w dodatkowe elementy, takie jak choćby niewielki daszek. Dzięki temu nawet w najbardziej słoneczne dni możemy osłonić głowę i oczy przed palącym słońcem. Osoby, które lubią czytać na świeżym powietrzu, na pewno także docenią to rozwiązanie, gdyż światło nie będzie odbijało się od kartek.

Niewątpliwą zaletą składanych leżaków jest także ich mobilność i możliwość złożenia tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Dzięki temu ich przechowywanie zimą czy zabranie na wakacje też nie będzie problematyczne.

Leżanka basenowa

Innym przykładem leżaka może być typowa leżanka basenowa, która sprawdzi się nie tylko nad brzegiem basenu. Równie dobrze można ustawić ją na tarasie, balkonie czy po prostu w ogrodzie. Dzięki regulacji wysokości oparcia umożliwia zarówno półleżenie i odpoczynek, jak i opalanie w dowolnej pozycji.

Nie bez znaczenia jest także wygląd nowoczesnej leżanki basenowej. Doskonale wpisuje się ona w nowoczesne wzornictwo i trendy lekkich mebli z nowoczesnych materiałów. Jest przy tym lekka i można ją złożyć do formy poręcznej walizki.

Leżak – hamak

Miłośnicy huśtania się, leżenia i maksymalnego relaksu na pewno docenią nowoczesne leżaki – hamaki, które oferuje sklep eDomator.pl. Są to rozwiązania idealne dla osób, które pragną zarówno wyciągnąć się wygodnie, jak i odpocząć na świeżym powietrzu, łagodnie kołysząc się do snu. Sprawdzają się szczególnie dobrze w nowoczesnym otoczeniu za sprawą swojego innowacyjnego wyglądu.

Metalowy stelaż to gwarancja stabilności i wytrzymałości. Może wytrzymać obciążenie nawet do 120 kg, dzięki czemu bez problemu skorzysta z takiego hamaka większość osób. Nie wymaga przy tym zawieszania na elementach ogrodu, tak jak tradycyjne hamaki do wiązania na drzewie. Jego zaleta to także daszek chroniący od słońca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here