Jak wybrać dobrą kawę dla siebie?

0
1559

Jeśli jesteś jedną z osób, które nie wyobrażają sobie poranka bez smaku i zapachu kawy, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że do uzyskania najwyższej jakości smaku, oprócz dokładnej metody przygotowania, potrzeba także dobrych składników. Nie pozostawia wątpliwości fakt, iż najlepsze doznania smakowe gwarantuje przede wszystkim kawa ziarnista, która mielona jest bezpośrednio przed zaparzeniem. Jedną z kluczowych kwestii w wyborze idealnej kawy do ekspresu jest zapoznanie się ze zróżnicowanymi typami ziaren, warunkujących w znacznym stopniu smak naszego ulubionego napoju.

Kilka słów o rodzajach kawy

Najlepsza kawa powinna przede wszystkim pochodzić z dobrej i sprawdzonej palarni, która zagwarantuje nam najwyższą jakość. Na stronie internetowej https://coffeeandsons.pl/kategoria/do-ekspresu-i-kawiarki, znajdziemy kawy do ekspresów, spośród których z pewnością wybierzemy swoją ulubioną. Głównymi gatunkami kawy, które uprawia się na świecie są: Arabika, Robusta oraz Liberica, o których warto wiedzieć kilka rzeczy, aby dostosować wybór do swoich indywidualnych preferencji. Pierwsza z nich – Arabika, charakteryzuje się delikatnym, orzechowo–kakaowym smakiem i jest uważana za najszlachetniejszy ze wszystkich rodzajów. Kolejnym gatunkiem jest Robusta, która ma mocny, niekiedy korzenny smak. Posiada ona nieco większą zawartość kofeiny niż Arabika. Ostatnim gatunkiem, na który warto zwrócić uwagę jest Liberica. Ten rodzaj ziaren wykorzystuje się głównie do produkcji kawy rozpuszczalnej, ze względu na bardzo delikatny smak i aromat, a także o wiele większy plon niż w przypadku dwóch poprzednich rodzajów.

Czy warto kupować kawę mieloną?

Na sklepowych półkach możemy zauważyć spory wybór kaw mielonych. Jeżeli jednak oczekujemy czegoś więcej od swojego ulubionego naparu, warto zdecydować się na zakup kawy ziarnistej i mielenie jej tuż przed zaparzeniem. Główną zaletą takiego wyboru jest przede wszystkim znajomość składu. Dobrym wyborem będzie kawa do ekspresu lub kawiarki, zakupiona w sprawdzonej palarni, która zagwarantuje nam najwyższej jakości produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here