Frezarka

Do czego służy frezarka i jak rozpocząć pracę z tym urządzeniem? Jakie frezy masz do wyboru? Zapraszamy do lektury, przy której dowiesz się więcej o frezarkach i frezach!

Frezarka – co musisz o niej wiedzieć?

Frezarka jest małym urządzeniem, które w niebywały sposób przydaje się podczas pielęgnacji paznokci oraz manicure. Wiele kobiet w tych celach udaje się do kosmetyczki, na szczęście doskonale prezentujące się paznokcie możesz przygotować samodzielnie bez wychodzenia z domu. Czego do tego potrzebujesz? Oprócz odpowiedniego nastawienia i odrobiny wprawy konieczny jest też właściwy sprzęt, jak choćby frezarka. Z kolei do efektywnego korzystania z frezarki niezbędne są frezy, czyli końcówki do frezarki. To za ich pomocą opracowujesz paznokcie, np. nadając im pożądany kształt lub fakturę.

Frezarka do paznokci i skórek – jak dobrać frezy?

Frezy mają co nieco wspólnego z pilnikami, które zna każda z nas. Wśród tych cech warto wymienić chociażby gradację, która wpływa na to, z jakimi strukturami i w jaki sposób chcesz pracować. Poziom gradacji frezów określa się kolorami, im jest on jaśniejszy, tym frez ma mniejszą gradację. Dlatego też najłagodniejsze są frezy żółte, następnie czerwone, niebieskie, zielone oraz czarne. Jeśli na frezie występuje oznaczenie dwukolorowe, ma on gradację pośrednią. Przy okazji gradacji zwróć również uwagę na ziarnistość frezów.

Nie możesz również zapomnieć, że frezy dzielone są zależnie od ich przeznaczenia. Dlatego też do Twojego wyboru są m.in. frezy do skórek, paznokci naturalnych, zrogowaceń, paznokci sztucznych oraz polerki. Oczywiście zastosowanie każdego z nich zależy nie tylko od sytuacji, ale i indywidualnych preferencji – w końcu w czasie pracy z paznokciami powinnaś czuć się komfortowo. Poszczególne frezy różnią się od siebie także materiałem wykonania, dostępne są m.in. frezy ceramiczne, diamentowe, kamienne, filcowe, z węglika spiekanego oraz innych surowców. Przeznaczenie i trwałość frezu w ogromnej mierze zależy właśnie od tego, z czego został wykonany. Przed zakupem sprawdź także informacje dotyczące pielęgnacji oraz czyszczenia frezów.

Praca z frezarką nie należy do najbardziej skomplikowanych czynności na świecie, z pewnością wymaga jednak odrobiny wprawy. Dlatego też warto choć kilka razy uruchomić urządzenie i sprawdzić jego działanie, poćwiczyć podstawowe ruchy i w ten sposób nabyć pierwsze umiejętności. To do ich stopnia należy dobrać m.in. prędkość obrotów urządzenia. Frez przyłóż delikatnie do płytki paznokcia i równomiernymi ruchami przesuwaj końcówkę, począwszy od skórek, kończąc na brzegu paznokcia. Bardzo ważne jest, abyś frezu nie dociskała zbyt mocno do powierzchni paznokcia, gdyż może to uszkodzić jego powierzchnię. W początkowym etapie nauki dobrym pomysłem jest odpalenie tutoriali w internecie lub poproszenie o pomoc bardziej doświadczonej koleżanki. Dzięki temu szybciej zyskasz niezbędną pewność podczas pracy z frezarką i o wiele łatwiej osiągniesz wspaniałe rezultaty w postaci estetycznych i eleganckich paznokci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here