Biokominki

Od pewnego czasu dodatkiem stosowanym w aranżacji wnętrz są biokominki. To ciekawy dodatek, który można ustawić na stole. Większe egzemplarze kładzie się na półce albo komodzie, a tej największe zabudowuje lub wiesza na ścianie. Dlaczego ludzie decydują się na ich montaż? Dają przyjemny, nastrojowy, a jednocześnie bezpieczny płomień. W dodatku w procesie spalania nie wydziela się niebezpieczny dla zdrowia dwutlenek węgla. Jak działają biokominki i jakie są ich rodzaje?

Jak działa biokominek?

Biokominek to urządzenie, którego podstawa wykonana jest z tworzywa niepalnego, najczęściej metalu. W niej umieszczony jest wyjmowany lub zabudowany, zależnie od modelu, zbiornik na paliwo. Jest on wyłożony chłonnym materiałem. Pojemnik zalewa się palnym płynem do określonego w instrukcji poziomu. Paliwem jest tutaj alkohol etylowy o mocy 96% i tylko taki wolno stosować. Jest on dostępny w sklepach, w opakowaniach różnych pojemności, najczęściej od 1 do 5 litrów. Ofertę biokominków i biopaliw można sprawdzić na stronie https://www.komineo.pl/.

Zaletą biopaliwa jest, że ulega całkowitemu spaleniu i nie wydziela sadzy oraz dymu. Czasem stosuje się paliwo w formie żelu. Należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania posiadanego biokominka. Tak przygotowane urządzenie ustawia się w bezpiecznym miejscu, zakłada szyby ochronne. Teraz pozostaje cieszyć się blaskiem płomienia.

Jakie są rodzaje biokominków?

W Internecie istnieje bogata oferta biokominków. Nie tylko kształt, ale i wielkość oraz sposób montażu należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup. Pierwszą kategorią są kominki wiszące. Jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je na ścianie wewnątrz domu. Najlepszym miejscem jest salon, gdzie gromadzą się wszyscy domownicy. Inną, ciekawie prezentującą się propozycją, są biokominki do zabudowy. Znajdą swoje miejsce wszędzie tam, gdzie mają imitować prawdziwy kominek. Istnieją też większe lub mniejsze konstrukcje wolnostojące. Ich zaletą jest możliwość przestawienia w dowolnie wybrane miejsce.

Biokominek w domu jest ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza, ocieplającym jego wizerunek w chłodne, długie, zimowe wieczory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here