Blogowe przemyślenia

Przeglądając blogi oraz kanały na YouTubie i buszując po różnych profilach na Instagramie. Zauważyłam, że różnego rodzaju marki oraz firmy podejmują tylko współprace z dużymi kanałami na YouTubie, blogami i profilami na Instagramie z dużo ilością obserwatorów. Przez co mam wrażenie, że twórcy, którzy dopiero zaczynają lub mają mniejsza ilość obserwujących, są skazani na porażkę. Wiele razy spotkałam się z blogami lub profilami na Instagramie, gdzie estetyka woła o pomstę do nieba, a mimo to taki profil miał dużo ilość obserwujących i kolejne współprace na koncie oraz kolejny wpis pełny ''ochów'' i ''achów'' na temat produktów ze współpracy. Wtedy zastanawiam się, czy w ten sposób firma chce zyskać jak najwięcej nowych klientów, czy rzetelno recenzje. 😏


 Mówcie, co chcecie, ale współprace to taka mała nagroda za prace na blogu, za poświęcenie czasu na napisanie wpisu, zrobieniu zdjęć czy przetestowaniu produktu. Bo jeśli chcemy, żeby ta całość miała ręce i nogi i w jakiś sposób się prezentowała, to trzeba na to, poświęci trochę czasu i pracy. Kolejną nagrodą za nasz prace włożona w bloga są wyświetlenia i odwiedziny naszych czytelników oraz komentarze. Sama osobiście jestem wdzięczna za każde odwiedziny mojego bloga oraz komentarz.😍💕 Jednak czasami jest tak, że wpisy, które moim zdaniem są "Wow", zbierają najmniej wyświetleni i komentarzy. Takie sytuacje troszeczkę podcinają skrzydełka, bo człowiek się stara, a odezw minimalny.👎

 Czasami zazdroszczę tym wielkim blogerkom tego wszystkiego, ale wiem też, ile pracy włożyły w to, aby być tu gdzie, są to teraz. I czasami trzeba mieć to szczęście. 😀


14 komentarzy:

 1. Swoją przygodę z blogowaniem zaczęłam pół roku temu i też zastanawiam się jak to działa ;D Jednocześnie przywołuję się do porządku, myśląc, że mam robić to, co kocham najlepiej jak potrafię, a owoce zacznę zbierać z czasem ;) Zadowalaj samą siebie, ciesz się blogiem i sukcesami jakie odniosłaś do tej pory ;)
  Powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana,ciężką pracą idzie osiągnąć na prawdę wiele :) Twój blog jest cudowny i bardzo fajnie piszesz i mądrze. Mam nadzieję,że uda Ci się osiągnąć jak najwięcej :) Tymczasem obserwuje Twój blog i będę wpadać częściej,pozdrawiam :)
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka lat temu kiedy zakładałam pierwszego bloga w ogóle nie nastawiałam się na zarabianie, bartery czy inne rodzaje współpracy. Po roku obejrzałam się za siebie, zobaczyłam co mam na swoim koncie, a co mają Ci blogerzy, którzy wystartowali równo ze mną, ale szli według określonego schematu. Dbali by wpisy pojawiały się regularnie, rozwijali swoje umiejętności, zawierali znajomości, robili coraz lepsze zdjęcia. Ja ciąglę byłam gdzieś obok. Pomyślałam sobie: kurcze, przecież to mogłam być ja. wystartowaliśmy razem, wcale nie piszę gorzej niż te osoby, ale zabrakło mi przekonania, że na tym właśnie chcę zarabiać. Dlatego zawsze powtarzam, że takie pytanie warto sobie zadać zaraz po założeniu bloga, by nie tracić czasu tak jak ja kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie to już dluga historia. Życzę powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze trzeba wierzyć w sukces i poświęcać dużo pracy temu co chce się osiągnąć. Nic nie ma za darmo niestety, zanim ktoś staje się sławny startuje dokładnie z tego samego miejsca. :* ♥
  Powodzenia i nie poddawaj się!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, szczęście i pomysł to czasem podstawowa droga do sukcesu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Większość blogów jest teraz nastawiona tylko na zysk :( Jeżeli będziesz robiła to, co lubisz to z czasem i do Ciebie się szczęście uśmiechnie ;)

  Pozdrawiam - http://izabiela.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mnie zastanawiają blogi, gdzie brak estetyki jest rażący, ale z bardzo dobrymi statami. Trochę tego nie rozumiem...

  OdpowiedzUsuń
 9. Zakładając bloga nawet nie wiedziałam, że jest takie coś jak współpraca.Zawsze myślałam, że tylko znane osoby współpracują z firmami.Dostaje dużo wiadomości z propozycją, ale zgadzam się tylko na te, co mi odpowiadają.
  Najbardziej denerwuje mnie to, że ktoś robi cudowne zdjęcia, piszę świetnie i tak naprawdę nie dostaje żadnej wiadomości od firm, bo nikt nie zwraca uwagi na tak dobrego bloga, a ktoś robi zdjęcia na szybko i piszę bez sensu a ma wiele współprac.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie ma nic złego w zarabianiu na czymś, co lubi się robić i w co wkłada się całe swoje serce

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiele razy nad tym myślałam. Ja piszę dla siebie nie dla darmochy czy barteru, choć miło i jak ktoś napisze i doceni. Próbuję też sił w konkursach, ale to nie grzech. Jedyne na co bym się nie skusiła nigdy to pisanie do firm i żebranie i darmowe próbki, a są takie dziewczyny. Widzę w koło na wielu blogach gdzie dziewczyny dostają sponsorowane paczki a to od Nivea, Bielendy, Rimmela, Lirene, Delii i wielu firm. Chwilami zazdroszczę, a potem myślę, że może i do mnie kiedyś taka paczka przyjdzie trzeba w to wierzyć, a przede wszystkim robić swoje:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nie zabiegam o współprace, a kilka ich mam, jedne większe, drugie mniejsze. Nie przyjmuję wszystkiego jak leci, bo nie wydaje mi się żebym potrzebowała. Współprace są miłym dodatkiem do prowadzenia bloga, ale trzeba sobie na to stety/niestety zapracować.

  OdpowiedzUsuń
 13. To jest jasne, że firmom zależy na promocji i zgłaszają się do blogerek o dużym zasięgu. Każdy kiedyś zaczynał..;) Teraz jest o tyle trudniej, że blogów kosmetycznych jest mnóstwo. Rób to co lubisz, bez spiny, a się doczekasz :) I wierz w siebie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Zarówno te pozytywne jak i negatywne.
I zapraszam do odwiedzania.
Piszesz jak Anonimowy, podpisz się.
Proszę nie zostawiaj linku do siebie, umie bez niego trafić na Twoją stronę, a w ten sposób tylko mnie zniechęcasz do odwiedzin.

Pozdrawiam,
Kasia

Copyright © 2014 Po prostu Kasia , Blogger