❄️ BLOGMAS 2016 ❄️ Świąteczna załamka 🎅🎄🎁


Świąteczne ozdoby pojawiają się w galeriach handlowych już w listopadzie tak samą, jak świąteczne reklamy w mediach. Gdy ze sklepów zdążą zniknąć znicze w październiku, to na ich miejsce wjeżdża asortyment świąteczny. Już na dwa miesiące do przodu możemy zakupić sobie świąteczny sweterek lub ozdoby świąteczne. Zanim zacznie się grudzień, to normalnemu człowiekowi te całe święta zbrzydną i nici ze świątecznej atmosfery. Wkurza mnie, że jak idę w grudniu po świąteczne ozdoby to albo są przebrane i zostały same resztki lub na ich miejsce dawna wjechały sylwestrowe dekoracje. Litości.🙉 Jednak najlepszy cyrk dopiero przed nami. Grudniowy szał zakupów przedświątecznych narasta z dnia na dzień. Przed kulminacyjnym dniem galerie pękają w szwach, na parkingach nie ma gdzie dupy wcisnąć, w Lidlu trwa walka o karpie. W korkach nie raz poleci jakaś wiązanka pod czyimś adresem. I gdzie ta magia, miłość. Człowiek w tym całym szale świątecznym urobi się jak wół, nadźwiga toreb, narobi jedzenia na pół wojska. A potem leży niemrawy całe święta, bo nie mam siły ruszyć nogą. I jak się pytam po co. Po jakiego... 🙊No. Głupi człowiek się narobi, a potem nie ma siły i w święta, zamiast świętować, to odpoczywa od tej całej świątecznej harówy. A tu pyk. I tradycyjnie święta, święta i po świętach... Jednak nasi rodacy nie próżnują i już po świętach na drugi dzień pędza do sklepu, aby znów jak przed świętami wypełnić kosze po brzegi. I to cały urok tych świąt.

9 komentarzy:

 1. Masz rację, dokładnie tak jest. To samo jest w Sylwestra, pamiętam jak w tamtym roku robiłam zakupy na Sylwka to były dosłownie puste półki, Nowy Rok odpoczynek i 2 stycznia znowu zakupy. Ludzie w dzisiejszych czasach mają fiooła na punkcie zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda, to prawda .

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Błagam nic nie mów nawet o tych tłumach w sklepach. :o Nie wyobrażam sobie robić zakupów choćby w Wigilię...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w święta tez będę odpoczywać. Jak co roku. Taka prawda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko od nas zależy czy obrzydzimy sobie Święta czy nie :) Oczywiście biznes musi się kręcić i bardzo wcześnie pojawiają się ozdoby w sklepach, ale przecież nikt nas nie zmusza do chodzenia do nich. Większość zakupów możemy zrobić przez internet, a okres przedświąteczny spędzić w gronie rodziny i znajomych ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie pozostaje nic innego jak zgodzić się w 100%. Ludzie zachowują się jakby w życiu nie jedli. Biegają, kupują, gotują a potem siedzą i narzekają że zmęczeni i przejedzeni.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.
Zarówno te pozytywne jak i negatywne.
I zapraszam do odwiedzania.
Piszesz jak Anonimowy, podpisz się.
Proszę nie zostawiaj linku do siebie, umie bez niego trafić na Twoją stronę, a w ten sposób tylko mnie zniechęcasz do odwiedzin.

Pozdrawiam,
Kasia

Copyright © 2014 Po prostu Kasia , Blogger