Brak tytułu

Jakie to wszystko przerażające. Na samo myśl, serce staje w piersi, a dłonie drżą jak oszalałe. Nie chce otworzyć powiek, boję się tego, co ujrzą moje wilgotne od łez oczy. Boję się zmian, które bezpowrotnie zmieniają wszystko. To, co tak kochałam, lubiłam i budowałam we wspomnieniach od najmłodszych lat. Gdzie te zabawy w berka, chowanego, gromadki dzieci na podwórkach. Wakacje na tętniącej życiem, beztroskiej, cichej i szczęśliwej wsi. Długie rozmowy i chwile spędzane razem. Gdzie podziały się te kolorowe wspomnienia, pełne życia, przeszywane radosnym śmiechem ? Utonęły w morzu szarej rzeczywistości i pragnienia przeżycia kolejnego dnia, a raczej wegetacji. Świat który, pomimo że był prosty, ale ubarwiony pięknymi chwilami, runął jak domek z kart. Odsłaniający bezwartościowy, absurdalny i brudy świat. Zakutych w kajdany szarej rzeczywistości ludzi. Pędzących na oślep przez życie, mijających się ze swoim szczęśliwym i beztroskim życiem. Jak roboty zaprogramowani przez chory kraj, obdarci ze swoich praw, nie mają nic. Jak marionetki, które sterowane przez nie widoczną dłoń, prowadzi nad przepaści ludzkiego społeczeństwa....

źródło: google ....za oknem świat się zmienił, a wraz z nim ludzie, tych, którym ufaliśmy, Ile razy byłeś w stanie dla kogoś zrobić wszystko, a czasami poświecić życie ?! Gdy byłeś już o krok o tego poświecenia, zimny sztylet zawodu rozrywa ci serce. Bliska osoba, dla której zrobiłbyś wszystko, wbija go w najmniej niespodziewanym momencie. Serce pępka, a Ty zdruzgotany nie wiesz, co masz zrobić, z resztką serca, które ci pozostało....
....czy ten kraj już się nie podniesie, a może upadnie jeszcze niżej...

6 komentarzy:

 1. Kasiu to nie świat się zmienia to ludzie Ja, Ty każdego dnia jesteśmy inne. Świat zawsze był zły i brudny tylko jako dzieci tego nie dostrzegałyśmy. Nie zmienisz całego świata, ale możesz zadbać o to by Twój mały świat, Twój dom był taki jak ten z Twojego dzieciństwa i tego Ci życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podniesie się , jeśli będziemy chcieli go zmienić. Robiąc tak samo jak dotychczas, czy zostawiając go w rękach tych samych osób nie zmieni się nic.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem kochana co się stało, ale widzę, że jest źle:** Uszy do góry i pamiętaj, że jak będziesz chciała z kimś porozmawiać możesz na mnie liczyć ;]:****

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Kochana :* Bardzo miło z Twoje strony, jesteś kochana :* U mnie nie jesteś źle, jakoś się kreci. Tekst jest bardziej o moich odczuciach i przemyśleniach nad zmieniającym się światem i ludzi, co dla mnie jest bardzo przerażające. To takie moje przemyślenia.

   Usuń
 4. Zgadzam się z przedmówcą u góry. Świat zawsze był brudny i zły nawet dla ludzi którzy żyli 100, 200 czy 300 lat temu. Tu nie chodzi o świat, tylko o ludzi. Jako beztroskie małe dzieci nie dostrzegaliśmy tej szarej, smutnej rzeczywistości. Żyliśmy na tamten czas w swoim własnym świecie. I może to jest recepta na szczęśliwe dorosłe życie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że to jest odpowiedni przepis na szczęści.

   Usuń

Dziękuję za komentarze.
Zarówno te pozytywne jak i negatywne.
I zapraszam do odwiedzania.
Piszesz jak Anonimowy, podpisz się.
Proszę nie zostawiaj linku do siebie, umie bez niego trafić na Twoją stronę, a w ten sposób tylko mnie zniechęcasz do odwiedzin.

Pozdrawiam,
Kasia

Copyright © 2014 Po prostu Kasia , Blogger